Založ si blog

Môj nesplnený sen

Pamätám si, že počas celého svojho života som vždy chcela len jednu jedinú vec. Byť chalanom! Narodiť sa ako ten slobodný, nezávislý a bláznivý chalanisko, ktorého každý akceptuje, rešpektuje, a nikto sa ho nesnaží meniť, či príliš často mu niečo dohovárať. To bolo to NAJ, čo som vždy chcela.

Okrem toho, samozrejme, som chcela aj veľa iných vecí, ale toto bolo to, čo som chcela naozaj najviac. Mala som pocit, že od tejto ´veci´ sa potom odvíja aj všetko ostatné. Celé moje životné šťastie či nešťastie, i celá moja životná radosť či smútok. A okrem toho aj veľa, veľa iného. Napríklad moje vlastné sebavedomie, správanie, cítenie, vzťahy s druhými, pocit ne-spokojnosti, ne-spolupatričnosti či ne-pochopenia…

A ono to potom presne tak aj bolo. Keďže som nebola nikdy spokojná sama so sebou, dávala som svojmu okoliu vždy najavo len to zlé. Všetci naokolo mňa museli vždy znášať moju zlú náladu, kritiku, komentáre, brblanie, búrenie sa, i vulgárne nadávky. Vedela som, že robím zle, ale nevedela som si pomôcť. Bola som frustrovaná, nešťastná a nespokojná s celou mojou otrasnou (a nemennou!) životnou situáciou. Nevedela som, ako to mám zmeniť, a ani to, či sa to vôbec zmeniť dá…

Ako malá, či dospievajúca som ešte netušila, že ´ono´ sa to v skutočnosti naozaj zmeniť dá, a že je naozaj možné konečne ´sa stať sám sebou´. Až o niečo neskôr, keď som už bola oficiálne dospelá, som niekde v telke videla film o trans-dievčati, ktoré sa správalo a obliekalo ako chlapec, a aj sa potom, myslím, dalo na chlapca preoperovať. To bolo prvýkrát, čo som na niečo také natrafila. Od tej doby som si to začala oveľa viac všímať, zaujímať sa o to, a aj si tie informácie sama pre seba cielene vyhľadávať…

Zistila som, že v tomto trápení nie som až tak úplne sama, a tak mi trošička odľahlo. O to viac som však pritom závidela všetkým tým, ktorí mali na zmenu svojho pohlavia peniaze a odvahu, a nakoniec to predsa len dokázali. V duchu som dúfala, že raz sa na také niečo odhodlám aj ja, no keď som si uvedomila, že naše slovenské poisťovne takéto zákroky vôbec nepreplácajú, a jedna takáto premena ženy na muža stojí vyše 300.000 vtedajších slovenských korún, bolo mi jasné, že sa to nikdy nestane…

Bolo to pre mňa neskutočné sklamanie a rana ´pod pás´. Je to ako keď počas namáhavého maratónu zrazu pred sebou uvidíte cieľovú rovinku, no okolnosti vám nedovolia príliš blízko sa k nej priblížiť, ťahajú vás späť, a tak vás niekto zozadu predbehne… A tak isto sa to stane aj pri každom ďalšom maratóne či sprinte, na ktorom sa zúčastníte, a hoci vy už-už trháte cieľovú pásku, niekto vás surovo odstaví, a víťazom sa opäť stáva niekto iný. Teda opäť nie vy, ale celkom cudzí človek, ktorému vy môžete jedine závidieť..! Závidieť mu to, že on mal na toto ´víťazstvo´ peniaze, dostatočne extrovertnú a drzú odvahu na coming-out, a ešte aj celú tú obrovskú podporu svojich známych okolo seba.

Považovala som to za strašne nefér: Narodíte sa do tela, ktoré nemáte radi, alebo ktoré priam neznášate, musíte s ním dlhé – dlhočizné roky žiť, a práve vtedy, keď vám svitne nejaká tá nádej na novú a krajšiu budúcnosť, opäť to len všetko okamžite zhasne, a ponorí sa do ešte väčšej tmy a nespokojnosti, než to bolo predtým! :/ Bolo to pre mňa proste enormne desné a srdce drásajúce sklamanie. Až príliš veľké na to, aby sa dalo znášať dlhodobo, či celoživotne. Ak by som trpela ešte o trošičku viac, určite by mi puklo srdce. Takže takto to už viac nešlo. Potrebovalo to skutočnú a obrovskú zmenu. Teda, potrebovala som ju ja…

Radšej autíčka

12.11.2014

Nikdy som nechcela byť dievčaťom, a nikdy som sa ním ani necítila byť. Nikdy som sa nehrala s nijakými bábikami, i keď som ich mala dosť, pretože ma to nikdy nebavilo. Vždy som sa bavila len viac »

Obdivujem ženy

31.10.2014

Odjakživa sa mi dievčatá a ženy páčia, ale ešte nikdy som to žiadnej nepovedala a ani sa so žiadnou sexuálne nestýkala. Všetky moje kamošky ma vždy považovali za úplne normálnu babu, ktorej viac »

Môžu byť trans šťastní?

21.10.2014

Vždy som chcela byť šťastná a spokojná, ja som však nikdy nebola ani len zmierená s tým, kto som. Naozaj spokojná som nebývala takmer nikdy, a veľmi dlho som si myslela, že sa mi to už ani viac »

László Kövér

Frakcia Fideszu navrhne za predsedu parlamentu opäť Lászlóa Kövéra

25.04.2018 19:35

Z parlamentných výborov desať bude riadiť predseda z vládneho bloku a päť kresiel predsedov výborov obsadí opozícia.

Humám Husárí

Sýrsky režisér: Rusi použili zábery z môjho filmu, aby podložili tvrdenie, že útok v Dúme bol podvrh

25.04.2018 18:54

Sýrsky režisér tvrdí, že ruské médiá použili zábery z nakrúcania filmu, aby podložili tvrdenie, že videozáznam pravdepodobného chemického útoku bol podvrh.

Trump US Japan

Izrael víta Trumpov tvrdý postoj k Iránu

25.04.2018 18:38

Izraelského ministera Kaca povzbudili ostré slová amerického prezidenta Trumpa na adresu Iránu, ktoré vyslovil počas stretnutia s francúzskym prezidentom.

Emmanuel Macron, Kongres, USA

Macron v Kongrese: Irán by nikdy nemal mať jadrové zbrane

25.04.2018 18:17

Francúzsky prezident Macron zároveň dodal, že jeho krajina od existujúcej jadrovej dohody s Iránom z roku 2015 neodstúpi, pretože ju podpísala rovnako ako USA.

transient

POZOR! Vstup na vlastné riziko!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 10958x
Priemerná čítanosť článkov: 1096x

Autor blogu

Kategórie